Menü

Türkiyenin En İyi Kaplıcaları Nerede? Türkiyedeki Kaplıca Tesisleri

Türkiyenin En İyi Kaplıcaları Nerede? Türkiyedeki Kaplıca Tesisleri

Türkiyenin En İyi Kaplıcaları Nerede? Türkiyedeki Kaplıca Tesisleri

Özellikle Kış aylarının gelmesi ile birlikte Kaplıcalara olan ilgi de bir hayli artmış durumda. Pek çok faydası olan ve hem yerli hem de yabancı turist için ilgi çekici olan bu bölgeler milyonlarca kişiyi ağırlamaktadır. Ülkemizin Jeotermal konumundan dolayı da termal sular açısından şanslı olduğunu söylemek oldukça doğrudur. Bu sebeple pek çok ülke, Türkiye’nin ne derece zengin suları olduğunu bilmektedir. Sizler için hazırladığımız  ‘’Türkiye’nin En İyi Kaplıcaları, Görülmesi Gereken Kaplıcalar’’ adlı yazımıza hemen geçelim.

Ankara Kızılcahamam Kaplıcaları
Ankara merkeze çok uzak olmayan bu bölge ülkemizde ki en popüler kaplıcalardan biridir. Hatta öyle ki pek çok yabancı turist sadece bu bölgeye akın etmektedir. Özellikle Romatizmal hastalıklara iyi gelen suları bulunan bu kaplıca, içilebilen doğal maden suları ile de diğer pek çok kaplıcadan ayrılmış bulunuyor. Bu noktaya ulaşmak için havalimanı transferinizi bizler VIP Transfer olarak güvenle ve tam zamanında sağlamaktayız.

Yalova Termal Kaplıcaları
Türkiye’de ki en büyük kaplıcalardan biri Yalova bölgesindedir. Roma döneminden beri özelliğini koruyan bu bölge en çok tercih edilen noktalardandır. Özellikle İstanbul’a yakın olmasından dolayı pek çok kişi günübirlik olarak bu noktaya gitmektedir. Bunun dışında konaklamak isteyenler için de buraya pek çok otel ve pansiyon yapılmıştır. Bu bölgeye VIP Transfer ile direkt olarak özel ve konforlu bir ulaşım ile gidebilirsiniz.

Bursa Oylat Kaplıcaları
Özellikle manzarası ile dilden dile yayılan bu bölge oldukça güzel bir konumda bulunmaktadır. Vücut için pek çok yararı olan bu kaplıcaya girdiğiniz anda etrafınızda ki doğa manzarası sizlere ayrı bir zevk verecektir. Kaplıca haricinde civarda yapabileceğiniz pek çok etkinlik ve yürüyüş alanı bulunmaktadır.

Uşak Hamamboğazı Kaplıcaları
Uşak ilimizde bulunan bu kaplıca özellikle Ege bölgesi için en önemli bölgelerden birisidir. Turizm açısından bölgeye ve ülkemize büyük katkılar sağlayan bu bölgede gazoz suları, kükürt ve demir bakımından zengin olan sarı kız suları bulunmaktadır.

Bolu Karacasu Kaplıcaları
Bölgede ki kaplıca suları cilt hastalıkları için oldukça faydalıdır. Ayrıca diğer kaplıcaların suları gibi romatizmal hastalıklar için de faydaları bulunmaktadır. İstanbul’ a çok uzak olmayan bu şehire ulaşımınızı VIP Transfer ile kolayca sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede Sağlık Bakanlığına bağlı Fizik ve Rehabilitasyon hastanesi de bulunmaktadır. Gelişmiş olan bu bölge de otel ve konaklama tesisleri bulunmaktadır.

Bunlar ve benzeri pek çok kaplıcalara ulaşmak için VIP Transfer’i güvenle tercih edebilirsiniz. Sektörün baş sıralarında yer alan firmamız her Türkiye’de hem de Dünya’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Havalimanı Transferi ve direkt olarak konuma ulaşım konusunda hizmet veren firmamız sizlere özel, konforlu ve şoförlü ulaşım sağlamaktadır.
 

250