Menü

Türkiye İçi Kışın Gezilecek Yerler - Kış İçin Gezi Rehberi

Türkiye İçi Kışın Gezilecek Yerler - Kış İçin Gezi Rehberi

Türkiye İçi Kışın Gezilecek Yerler - Kış İçin Gezi Rehberi

Ülkemiz kış mevsimi için çok güzel gezilecek ve keyifli vakit geçirecek yerler barındırmaktadır. Bu bölgeler özellikleri ve doğa harikası yerleri barındırması nedeniyle hem yerli hem de yabancı turistleri ülkemize çekmekte, milyonlarca kişiyi misafir etmektedir. Aynı zamanda ülkemizin coğrafi koşullarının elverişli olması sebebiyle de kış mevsimi bazı bölgelerde tam da tadında yaşanmaktadır. Bugün sizler için Türkiye İçi Kışın Gezilecek Yerler – Kış İçin Gezi Rehberi yazımıza yer veriyoruz. Yol gösterici olması açısından hazırladığımız tavsiyelerle dolu yazımıza geçiyoruz.

Kış Tatili Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazımızın detaylarına geçmeden önce kış tatili öncesi dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husustan bahsetmek istiyoruz:

Ulaşım Kanallarını Araştırın: Özellikle ülkenin en doğusu,  en tepesi ve karlı bölgelerine turistik seyahat sağlamak istiyorsanız mutlaka bölgeye ulaşımın nasıl sağlanacağını öğrenin. Kendi aracınızla gidecek olsanız bile yol durumunu öğrenmeyi ihmal etmeyin. Eğer otobüsle gidecekseniz de otobüs saatlerini, bölgeye yapılacak seferlerde aksama olup olmayacağını araştırın.

VIP Transfer İmkânından Faydalanabilirsiniz: Kışın hem hava soğukluğu hem de buzlanma gibi nedenlerden dolayı yolculuk sorunları yaşanabiliyor. Özellikle otobüs yolculuğu yapacaksanız ve bir tura katılıyorsanız belirtilen koşullara ayak uydurmanız isteniyor. Ancak sizler özel bir şoförlü taşıma hizmeti alıp, ailenizle, arkadaşlarınızla ya da bireysel olarak sadece yolun tadını çıkarmak, gitmek istediğiniz yere güvenli şekilde gitmek isterseniz www.viptransfer.com’dan güvenle hizmet alabilirsiniz.

Hava Koşullarına Göre Hareket Edin: Zorlu olan kış hava koşullarında yolculuk yaparken dikkatli olmaya özen gösterin. Özellikle buzlanan zemin uyarısı yapan bölgelere yapacağınız seyahatleri birkaç gün sonrasına, buzlanma geçince ki bir zamana erteleyin. Aynı şekilde fırtınalı hava koşullarının olduğu zamanlarda dikkatli bir yolculuk planı yapmayı ihmal etmeyin.
Giyiminize Dikkat Edin: Her ihtimale karşı kalın kıyafetler giymeyi ihmal etmeyin. Kış havalarının en tipik özellikleri çok kısa sürede hasta etmesidir.

Türkiye’de Kışın Gezilecek Yerler
 

Şimdi ise sizler için hazırladığımız Türkiye’de ki en popüler gezilecek ve tatil yapılacak bölgeleri paylaşıyoruz.

Uludağ
Kış tatili ve kışın gezilecek yerleri düşündüğümüz de pek çoğumuzun aklına gelen yerlerden bir tanesi tartışmasız Uludağ’dır. Bursa ilinden yaklaşık 2200 metre yükseklikte bulunan bölge hem tatil hem de kayak yapmak isteyenler için en iyi tercihlerden bir tanesi olmaktadır.  Ayrıca bu bölgeye rahat ve sorunsuz ulaşım yaşamak isteyenler için şoförlü özel araç hizmeti sağladığımızı belirtmek isteriz. Bölgeye ulaştığınız da ise pek çok otelde ve mekanda konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

Ayder Yaylası
Karadeniz’in inci tanesi bölgelerinden biri olan Rize’nin enfes yerlerinden birisi Ayder Yaylasıdır. Hem yaz aylarında hem de kış aylarına tercih edilebilecek olan bu bölge Yayla evleri, meşhur Gelin Tülü Şelalesi ve kaplıcaları ile hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça ilgisini çeken bölgelerden olmuştur.

Sarıkamış
Türkiye’nin en doğu illerinden biri olan ve kış aylarının kuvvetli geçtiği yerleşim yerlerinden bir tanesi Kars Sarıkamış’tır. Bölgedeki kayak merkezi 2200 metre ile 2290 metre yükseklik arasında bulunan bir plato bölgesinde bulunmaktadır. Bu bölge Sarı Çam  ormanlarının içerisinde yer almaktadır. Ayrıca konaklamak isteyenler için pek çok otel bulunmaktadır.

Kapadokya
Ülkemizin Nevşehir ilinde bulunan ve turistik açıdan hem yerli hem de yabancı olarak pek çok kişinin ziyaret ettiği bölge yazın ve kışın gezilebilmektedir. Özellikle kış aylarında gezi tercih edenler ortamın sakinliği ve kartpostallık açıdan harika görünümüne tam olarak hayran kalmaktadır. Bölgede ki güzel restoranlarda yemek yiyebilir, yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Zigana
Trabzon ile Gümüşhane arasında bulunan bu geçit resmi olarak Gümüşhane’ye bağlıdır. Pek çok orman bulunan bölge diğer yerlere göre çoğunlukla daha fazla süre karlı olmaktadır. Kendin pişir kendin ye gibi tesislerin çoğunlukta olduğu bu bölge özellikle doğa fotoğraflarını çekmeyen seven ve Karadeniz’in güzelliğine bayılanlarla için çok daha etkileyici olmaktadır.

Palandöken
Son yıllarda pek çok kişinin özellikle kayak açısında tercih ettiği bölgelerin başında Erzurum’a bağlı olan Palandöken gelmektedir.  Bölgenin zirvesi yaklaşık olarak 3185 metre’dir. Ayrıca ülkemizin en çok kar alan bölgelerinden olan yer hem uygun bütçeler için hem de lüks otel hizmeti almak isteyen kişiler için olanaklar sağlamaktadır. Pek çok kar sporu yapma imkanı sağlayan bölge doğası açısından hem insana iyi gelen hem de adeta deşarj olmasını sağlayan bir bölgedir. 

Abant Gölü
Bolu’ya bağlı olan ve çam ağaçları ile çevrilmiş bir gölü barındıran bu mekan en çok duyduğumuz ve İstanbul’a yakınlığı açısından en çok tercih edilen bir başka bölgedir. Özellikle pek çok kişinin karlı ve güzel yollarda yürüyüş için tercih ettiği noktalardandır.

Sapanca Gölü
Sakarya’ya bağlı olan bu bölge hem yazın hem kışın tercih edilen bir bölgedir. Ancak özellikle romantik ortam yaratmak isteyen ve güzel vakitler geçirmek isteyen kişiler için kışın tercih edilmesi daha etkili olabilmektedir. Çok güzel manzaralar barındıran bu bölgede yürüyüşler yapabilir ve kartpostallık fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Safranbolu
Karabük ilinde bulunan ve UNESCO tarafından dünya miras listesinde yer alan bu muhteşem bölge kış aylarında görülmesi gereken bölgelerdendir. Osmanlı döneminden kalma Han, Hamam, Çeşme, Konak ve Camii gibi bölgeler ile popülerlik kazanmış ve gezilecek müthiş yerleri barındıran her sokağında farklı bir güzellik barındıran yerlerdendir.

Akdamar
Pek çok uygarlığın mükemmel eserler bıraktığı bu müthiş yer Van ilinde bulunmaktadır. Özellikle kışın tarihi bir bölgeye gezi düzenlemek isteyenler için vazgeçilmez ve görülmesi gereken yerlerden olan Akdamar, kar yağışı ile ayrı bir güzellik yansıtmaktadır.

Kış Tatili İçin VIP Seyahat Hizmeti

Bu saydığımız bölgeler ve daha pek çok yer için güvenli ve özel bir taşımacılık isterseniz VIP Transfer hizmetinden faydalanmanız mümkündür. Üstelik isterseniz direkt olarak gitmek istenilen yere, isterseniz de eğer uçak ile ulaşım sağlayacaksanız havalimanına kadar ulaşımınızı güvenle sağlamaktayız. Zorlu yol koşullarını çekmek istemeyen kişiler için kurtarıcı olan bu lüks ulaşım modeli ile rahat ve konforu siz ve sevdikleriniz doyasıya yaşayacaktır. Dilerseniz hemen bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

250