Menü

Hijyenik Bir Seyahat İçin Gerekenler Nelerdir?

Hijyenik Bir Seyahat İçin Gerekenler Nelerdir?

Hijyenik Bir Seyahat İçin Gerekenler Nelerdir?

Özellikle son yıllarda yaşantımıza oldukça müdahil olan Covid-19 ile birlikte sağlığa verdiğimiz önem daha da artmıştır. Diğer pek çok bakteri ve mikrop gibi Grip ve Korona virüs gibi virüslerden korunmamız çok önemlidir. İnsan hayatını tehlikeye atan bu tip mikroorganizmaların hayatın her alanında bizlere bulaş riski bulunmaktadır.
Bu bulaş riskinin en çok olduğu alanlar ise toplu şekilde seyahat edilen her türlü taşımacılık sistemleridir. Otobüsler, Trenler, Vapurlar ve Uçaklar dahil olmak üzere her türlü ulaşım şekli belirli riskleri barındırmaktadır. Maske ile bulunulsa dahi bir anlık bir maske açıklığı bırakılması bulaş riskini arttırmaktadır. Bu sebeple de imkanı olan pek çok kişi özel aracı veya VIP Transfer aracılığı ile seyahat etmek istemektedir. Bizim firmamız gibi bu işte baş sıralarda gelen bir firma da bu durumu çok iyi şekilde gözlemlemiştir. Şimdi gelin Hijyenik Bir Seyahat İçin Gerekenler Nelerdir? Göz atalım.

Sağlıklı Bir Yolculuk İçin Gerekenler Nelerdir? 
 

Özellikle toplu ulaşım modelleri ile yolculuk yapan kişilerin kendilerini korumaları açısından dikkat etmesi gereken belirli kurallar vardır. Bunların başlıcaları şunlardır:

Yolculuk Sırasında Mümkün Olduğunca Az Yere Dokunmalısınız 

Özellikle otobüs yolculuğu gibi ulaşımlarda her noktaya insanların temas ettiğini kesinlikle bilmelisiniz. Hatta direkt olarak temas olmasa bile mikro düzeydeki tükürük parçaları hemen tuttuğunuz alanda bulunabilir. Bu da temas halinde kolaylıkla ağız yolundan ya da göz yolundan size bulaşabilir.

Diğer İnsanlarla Daha Az Temas Kurun 

Toplu ulaşımlarda en çok dikkat etmeniz gereken konu budur. İnsanlarla diyalog halinde olmaktan mümkün olduğunca geri durmalısınız. Çünkü konuşma sırasında insan farketmeden pek çok tükürük parçası bulaştırmaktadır ve hava yoluyla pek çok hastalığı yayabilmektedir.

Yolculuk Öncesi Birkaç Gün Sağlıklı Beslenin 

Meyve ve sebze açısından vücudunuza direnç sağlayacak besinleri yemeye özen gösterin. Aynı şekilde protein almayı da ihmal etmeyin. Bu, sizin yolculukta vücudunuza etki edebilecek mikroplarla ve virüslerle savaşmanıza yardımcı olabilecek şeylerin başında gelmektedir.

Özel Araç İle Yolculuk Etmeye Çalışın 

Özellikle günümüzde ki pandemi koşullarında özel aracınız var ise o şekilde seyahat sağlamaya çalışın. Aracınız yoksa ya da olduğu halde rahat ve güvenilir bir ulaşım isterseniz de VIP Transfer ile kolayca istediğiniz bölgeye ulaşabilirsiniz. Bizim firmamızın da başını çektiği bu sektörde içiniz rahat şekilde isterseniz havalimanına isterseniz gitmek istediğiniz bölgeye çok güvenli ve hijyenik şekilde ulaşabilirsiniz.

Vip Transfer İle Hijyenik Seyahat 

Bahsetmiş olduğumuz gibi kendi aracı olmayan veya kullanmak istemeyen kişiler için en temiz ulaşım şekillerinden birisi Özel Şoförlü Taşımacılıktır. Biz VIP Transfer olarak yıllardır bu hizmeti sağlamaktayız. Binlerce müşteri ile farklı illerde ve ülkelerde sürekli temas halinde olmaktayız.

Böylesine bir seyahati almak isteyen kişilerin ise özellikle dikkat ettiği 2 nokta bulunmaktadır. Birisi konfor diğeri ise özellikle son dönemde sağlıklı bir ulaşımdır. Bizler de tüm müşterilerimizin hassasiyetine en iyi karşılığı vererek virüs döneminde ayrıca bir dikkat sağlamaktayız. Sürekli sağlık kontrollerinden geçen deneyimli şoförlerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Ayrıca araçlarımız düzenli olarak her yolcu sonrası dezenfekte edilmektedir. Sizler için en iyi ulaşım yöntemlerinden biri olacak VIP Transfer için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 

250