Menü

Gezilmesi Gereken Gastronomi Şehirleri (Türkiye de) - Türk Yemek Kültürü

Gezilmesi Gereken Gastronomi Şehirleri (Türkiye de) - Türk Yemek Kültürü

Gezilmesi Gereken Gastronomi Şehirleri (Türkiye de) - Türk Yemek Kültürü

Türkiye özellikle Gastronomi açısından Dünyada ’ki sayılı ülkelerden bir tanesidir. Zengin mutfağımız ile özellikle Anadolu’da ve Güney Doğu Anadolu’da çok çeşitli yemeklere ev sahipliği yapmaktayız. Aynı zamanda yemekler bir ülkenin kültürünün de bir parçası olarak görüldüğü için turizm açısından da ülkemize fayda sağlamaktadır. Büyük kentlerimiz de her ne kadar Türkiye’nin tüm tatları ile ilgili işletmeler açılıyor olsa da her yemeği yerinde yemek daha değerli olmuştur. Bu nedenle sizler için Türkiye’de Görülmesi Gereken Gastronomi Şehirleri içeriğimizi hazırladık. Ayrıca belirtmek isteriz ki hangi şehirden gidecek olursanız olun VIP Transfer ile kolaylıkla havalimanı transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Görülmesi Gereken Gastronomi Şehirleri 


Şimdi sizler için hazırlamış olduğumuz ve ülkemizin göz bebeği olan başlıca yemekleri ile ünlü kentlerimizden bahsetmek istiyoruz. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Gaziantep
Kuşkusuz aklımıza gelecek olan ilk illerden bir tanesi Gaziantep Olacaktır. Ayrıca bu şehrimiz yemeklerinin zenginliğinin ve tadının yanı sıra yöresel ortamı ve mekanları ile de oldukça dikkat çekmektedir. 
Yiyebileceğiniz başlıca birkaç yemek şunlardır:  Beyran, Yuvalama, Patlıcan Kebabı, Antep Katmeri, Baklava 

Adana
Adana mutfağı o kadar zengin bir mutfaktır ki içerisinde yaşayan kişiler bile tüm yemekleri saymakta zorlanırlar. Birbirinden farklı tarzda yemek çeşitleri ve işletmeleri ile ülkemizin en değerli kültürel açıdan zengin yerlerindendir. İsteyen için salaş isteyen için ise gayet şık restoranları bulunan Adana’da sakatat’tan dondurmaya kadar kendine özgü tatlar bulunur. Ayrıca bu ve diğer saydığımız tüm illere ulaşmak için havalimanına kadar VIP Transfer hizmeti sağlamaktayız.
Bazı popüler yemekler şunlardır: Adana Kebap, Şırdan, Mumbar, Fellah Köftesi, Gül Mantısı

Hatay
Diğer bölgelere yakın olan Güney Doğu tarafında kalan başka bir bölgemiz se Hatay’dır. Hatay’da kendine has yemek çeşitliliği ile yıl içinde hem yerli hem de yabancı pek çok turisti ağırlamaktadır. 
Yiyebileceğiniz bazı yemekler şunlardır: Künefe, İçli Köfte, Tepsi Kebabı, Biberli Ekmek, Borani

Konya
İç Anadolu bölgemizin incilerinden olan ve yüksek sayıda nüfusa sahip olan Konya, yemek kültürü açısından da oldukça zengindir. Gezip görebileceğiniz onlarca yeri barındıran bu bölgenin kendine has yemeklerini yemeyi ihmal etmeyin.
Bazı ünlü yemekleri şunlardır: Etli Ekmek, Arabaşı Çorbası, Tırıt, Pastırma, Konya Küflü Peyniri

Diyarbakır
Ülkemizin en zengin ve doyurucu mutfaklarından biri de Diyarbakır’dır. Bu şehirde hem kültürel yemekleri tadabilir, hem de kendine has atıştırmalıkların tadına bakabilirsiniz. Üstelik hem ayaküstü lezzeti açısından hem de restoran yemekleri için yüzlerce mekanı barındırmaktadır.
Başlıca bilindik yemekleri:  Ciğer Kebabı, Patlıcan Dizme, Kaburga Dolması, Tirşik, Duvaklı Pilav

Gaziantep, Diyarbakır, Hatay ve Adana’ya VIP Transfer ile Hızlı Ulaşım 


Saymış olduğumuz bu Gastronomi kentlerine isterseniz uçak ile isterseniz de VIP Transfer aracılığı ile direkt olarak ulaşabilirsiniz. Eğer Uçak ile ulaşım sağlayacaksınız. Firmamız havalimanına kadar ulaşım hizmetini sağlamaktadır. Ayrıca tekrar şehre geldiğiniz de aynı şekilde sizleri havalimanından alıp konumunuza kadar ulaştırmaktayız. Çok daha fazlasını öğrenmek ve kafanızda ki soru işaretlerini gidermek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

250