Menü

Antalya Gezilecek Yerler Listesi – Antalya’da ki En Güzel Yerler

Antalya Gezilecek Yerler Listesi – Antalya’da ki En Güzel Yerler

Antalya Gezilecek Yerler Listesi – Antalya’da ki En Güzel Yerler

Antalya pek çok açıdan hem yerli hem de yabancı turistin ilgisini çeken bir bölgedir. Hatta öyle ki, ülkemize gelen turistlerin pek çoğu Antalya’yı görmek ve tatil yapmak için gelmektedir. Dünya çapında böylesine bilinen ve ilgi çeken bu bölgeye gitmeden önce sizler için en çok beğenilen ve ilgi gören yerlerinden bahsedeceğiz. Ayrıca unutmayın ki bu bölgelere gitmek için isterseniz bulunduğunuz bölgeden sizleri havalimanına götürüyoruz, isterseniz de direkt olarak Antalya’ya ulaştırıyoruz.

Antalya’nın En Güzel Bölgeleri 
 

Oymapınar Barajı


Yerli ve yabancı turistin oldukça dikkatini çeken ve hem bot turları sayesinde adından bahsettiren hem de gölün zümrüt rengi görüntüsüyle ve alabalıkların toplu şekilde yüzmesiyle adeta bir şölen görüntüsü içinde olan bu yere bayılacaksınız. Burada zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Aynı zamanda eğer bir tekne turuna katılmışsanız verilen mola zamanlarında bu baraja girebilirsiniz.

Manavgat Şelalesi


Manavgat bölgesinde bulunmasından dolayı bu ismi almış olan şelale bölgenin en çok adı duyulan ve ilgi gören yerlerinin baş sıralarında gelmektedir. Yaklaşık 5 metrelik bir yükseklikten düşen su akıntısı harika bir görsel ve sesli şölene sahne olmaktadır. Hatta bu bölgeye pek çok yerden sırf bu görüntü için gelen yüz binlerce kişi olmaktadır. Ayrıca Şelale yakınında bulunan yerlerde yiyip içebileceğiniz bazı mekânlar da bulunmaktadır.

Konyaaltı


Antalya’nın en popüler turistik mekânlarından olan Konyaaltı, yerli ve yabancı milyonlarca kişiye bir yaz sezonu boyunca misafirlik yapmaktadır. Bu bölge hem plaj uzunluğu bakımından hem de yakınlarındaki eğlence ve yeme içme mekanları dolayısıyla ilgi duyulan bir yerdir. Ayrıca denizin güzelliği pek çok kişiyi bu bölgeye çekmektedir.

Adrasan


Antalya’nın en çok sevilen bir diğer bölgesi ise Adrasan’dır. Bulunduğu konumdan görülen pek çok dağ manzarası ile bilinen bu yer, Aynı zamanda etrafında ki tertemiz suyu ile ilgi çekici bir hâl almıştır. Ayrıca tüm dünya da adı duyulmuş olan Likya yolu da bu bölgenin hemen yanındadır. Yürüyüş sevenler için mutlaka gidilmesi gereken çok keyifli bir yoldur.

Aspendos Antik Kenti


Roma mimarisinin derin izlerini taşıyan bu bölge yılda yüz binlerce kişinin alana akın etmesine sebep oluyor. Serik ilçe sınırında bulunan Aspendos, ayrıca Amfi Tiyatrosuna da sahiptir. Tarih sevenler için kaçırılmayacak bölgelerin başında gelen Aspendos’a mutlaka gitmelisiniz.

Antalya’da Mutlaka Gezilmesi Gereken En Güzel Turistik Yerler 

Likya Yolu


Dünyada ki en uzun ve en iyi yürüyüş yolları arasında yer alan Likya yolu sizlere tarihi yaşama imkânı sağlayan muhteşem bir yoldur. Dağ ve denizi pek çok alanda birlikte sunan bu yol ayrıca tarihten kalma mağaralara vb. pek çok yere şahitlik etmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca hem ülkemizden hem de yurt dışından bu bölgeye çeşitli organizasyonlar düzenlenmekte ve yürüyüş etkinlikleri yapılmaktadır.

Düden Şelalesi


Aşağı ve Yukarı Düden olarak iki farklı şekilde yeri barındıran bu harika mekan 45 metre yükseklikten akan suya canlı şahitlik etmenize olanak sağlamaktadır.  Yukarı Düden’e giderseniz bu alanda piknik yapabilirsiniz. Aşağı Düden denilen kısım ise denize dökülmektedir. Bu harika alanda çok güzel fotoğraflar çekilebilir ve tam olarak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Selge Antik Kenti


İçerisinde peribacaları, zakkumlar, servi ormanları gibi şeyler barındıran bu kent yerli ve yabancı turistlerin en çok beğendiği antik kentler arasında yer alıyor. Ancak bu mekana ulaşmak isterseniz dağ yoluna tırmanmanız gerekmektedir.

Kaleiçi


Osmanlı döneminden pek çok eser barındıran ve kaleleriyle akıllara kazınan bu harika alana pek çok taraftan giriş yapmanız mümkündür. Antalya merkezde bulunan bu alana çok kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bergama Krallığı dönemi kurulan bu bölgenin bir diğer adı ise Eski Antalya’dır. Eski evlerin çok sayıda bulunduğu ve bunların restore edilerek güzel bir görünüm kazandırıldığı bölge ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ayrıca gece hayatının da canlı olduğu bu bölgede pek çok cafe ve restoran da bulunmaktadır.

Olympos

Ağaç evleri ve denizi ile ünlü olan bu bölge ziyaretçi akınına uğrayan en önemli bölgelerdendir. Ayrıca Olympos’un bir diğer önemi ise Caretta Caretta kaplumbağalarıdır. Eğer şanslı iseniz kumların altına bırakılmış olan yumurtalardan çıkan bu kaplumbağaların denize yapmış olduğu yolculuğu izleyebilirsiniz. Aynı zamanda Kano kiralayarak kayalıklara hızlıca ulaşabilir ve mağaralara bakabilirsiniz. Likyalı korsanların limanı olarak bilinen Olympos limanı tarihten günümüze pek çok kalıntı bırakmıştır. Bu nedenle mutlaka Olympos Antik Kentine gitmelisiniz ve bölgede ki tarihi kalıntıları görmelisiniz.


Sizler ise bu bölgeye güvenli ve Lüks ulaşım ile özel ayrıcalıklarla gitmek ve güzel bir tatil yapmak isterseniz biz viptransfer.com olarak daima sizlerin yanındayız.
Hemen şimdi ana sayfadan gerekli alanı doldurun ve 7/24 hizmet avantajımızdan faydalanın. 

250