Menü

Yurt Dışı Tatil Öncesi Yapılması Gerekenler

Yurt Dışı Tatil Öncesi Yapılması Gerekenler

Yurt Dışı Tatil Öncesi Yapılması Gerekenler


Uzun süredir aklınızda olan o yurt dışı seyahatini gerçekleştirmeye haftalar hatta belki günler kaldı. Gideceğiniz ülke ve gezeceğiniz bölgeler hemen hemen kafanızda netleşmeye başladı ve artık tam olarak gitmeye hazır hissediyorsunuz.
Peki, gerçekten öyle mi? Pek çok kişinin atladığı ve önem vermediği, başlıca Yurt Dışı Tatil Öncesi Yapılması Gerekenler adlı içeriğimiz ile şimdi sizler de eksiksiz şekilde yolculuğa hazır olabileceksiniz. Hemen içeriğimize göz atalım.

Yurt Dışı Tatili Öncesi Valiz Hazırlığı


Yurt dışına gittiğimizde genellikle çok daha fazla yeri gezmek için daha çok koşuşturmaca içinde oluruz. Bu sebeple kıyafetlerimiz çeşitli sebepler ile kirlenebilir ya da başka aksilikler oluşabilir. Bu gibi durumlar Türkiye içinde bir bölgede olsaydı hemen yenisini uygun fiyatlara temin edebilirdiniz. Hatta belki önemsemeden birkaç gün daha giyebilirdiniz. Ancak hepimiz yurt dışında en şık kıyafetlerimiz ile insanların arasına karışmak isteriz. Bu sebeple çantalarınızı hazırlarken liste oluşturun. Kıyafetlerinizin yedeklerinden koyun ama bu işlemi yaparken valiz ağırlığınızın çok olmamasına dikkat edin. Çok ağır olan valizler bagaj hakkınızı geçmenize sebebiyet verebilir.

Yurt Dışı Seyahati Öncesi Havalimanı Ulaşımı

Bir diğer en büyük problem ise havalimanına ulaşmak için geçecek süre ve yorucu olacak bu aşamadır. Özellikle aile olarak ve çocuklarınız ile yolculuk yapacaksınız kendi arabanızla havalimanına gitmeyi pek tercih etmeyebilirsiniz. Diğer havalimanına giden otobüsler ile de hem daha konforsuz hem daha fazla kişi içinde bulunursunuz. Tam bu süreçte VIP Transfer olarak sizlere şoförlü ve konforlu bir ulaşım hizmeti sağlıyoruz. Eviniz hangi bölgede olursa olsun sizleri seçeceğiniz araçlarımız ile alıyoruz. Bu araçlarımız ile havalimanının girişine kadar belirttiğiniz vakitte güvenle bırakıyoruz. 22 yıllık iş tecrübemiz ile mutlu bir ulaşım sağlıyoruz.

 

Yurt Dışına Çıkmadan Önce Gezilecek Yerleri Belirleyin

Örnek veriyoruz: İtalya’ya gidecekseniz mutlaka otelinizin konuma uygun yerleri iyice araştırın. ‘Ben gideyim oradan oraya dolaşırım’ diye yanlış bir düşünceye kapılmayın. Çünkü yabancı olduğunuz bir bölgede yer bulmak oldukça zordur. Bu sebeple gidebileceğiniz ve görülmeye değer yerleri bir liste halinde yazın. 

 

Ülke Kültürü Hakkında Bilgi Edinin

 

Ülkenin genel kültürü ve yemekleri hakkında bilgi edinmeyi ihmal etmeyin. Hangi yemekleri daha bilindik ve tadılmayı hak ediyor bunları araştırın ve gitmişken mutlaka yemeye çalışın. Hangi inanca sahipler, hangi kıyafetlere ve toplumsal ortak paydaya sahipler bunları öğrenin. Buradaki asıl amaç ise oraya gittiğiniz gördüğünüz bazı şeyleri idrak etmenizi kolaylaştırmaktır.

 

Gideceğiniz Ülkenin Hava Koşullarını Öğrenin

Kimi ülkeler genel olarak soğuk olabiliyorken kimisi de sıcak olabiliyor. Örneğin kendi ülkenizde kış mevsimini yaşarken gideceğiniz ülke yaz sıcağından kavruluyor olabilir. Bu sebeple kıyafetlerinizi valize koymadan önce mutlaka ülkenin genel hava durumu ve bir haftalık beklenen hava tahmini hakkında bilgi edinin.

Başlıca dikkat etmeniz gereken konular bunlar olsa da sizler kafanıza takılan sorular hakkında çok kolay bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca hem havalimanına gitmek için hem de döndüğünüz gün sizleri havalimanından alıp evinize profesyonelce ve güler yüzlü şekilde bırakan VIP Transfer ile genel ortalamadan çok daha uygun fiyatlara özel bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Hemen bizlerle iletişime geçebilir veya randevunuzu ayırtabilirsiniz.

250